Unicorn College

Unicorn College
Tomáš Kroček

Tomáš Kroček

Vedoucí katedry

“Studentům se snažíme pomáhat a pomocí různých soutěží a workshopů je také motivovat.“

Seznam se s Tomášem

Na Unicorn College jsem začal učit v roce 2008. Byl to nejdřív takový koníček k práci konzultanta a obchodníka v Unicornu. V září 2017 se role prohodily a já jsem vedoucí katedry a vyučuju předměty Architektura počítačů a Infrastruktura informačních technologií. Jako vedoucí katedry se starám o její chod, o projekty, na kterých pracuje a samozřejmě o přednášející a předměty, které vyučují. Abych profesně nezakrněl, věnuji se tématům bezpečnosti v IT a ochraně dat a databází na reálných projektech pro Unicorn Systems.

Lucka Dvořáčková

Lucka Dvořáčková

Studentka

“Jsem ráda, že holek v IT přibývá. I když jsou kluci stále v převaze, šlapeme jim slušně na paty.“

Seznam se s Luckou

Na Unicorn College studuju od září 2017. K IT jsem vždycky tíhla. Vystudovala jsem matematický gympl a programování, jako jedna z možností aplikované matematiky, pro mě bylo jasnou volbou. Cením si toho, že nám škola dává možnost formovat se na celou řadu IT profesí a my si pak prostřednictvím volitelných předmětu vybíráme užší zaměření. Ekonomické předměty jsem ze začátku brala jako nutné zlo, ale ve finále jsem zjistila, že to není až taková věda. Probudilo to ve mně podnikatelského ducha a stále častěji přemýšlím nad tím, že vlastní business je cesta, kterou bych se v budoucnu chtěla vydat.

Václav Veselý

Václav Veselý

Absolvent

“Unicorn College ve mně zažehla jiskru a víru v to, že jsem schopný něco dokázat.“

Seznam se s Vaškem

Na Unicorn College jsem studovat Informační technologie. Ve druháku jsme dostali za úkol naprogramovat letištní informační systém. To pro mě byla velká výzva, které jsem se lekl a raději přešel na ekonomičtěji založený obor. Možná to byla chyba, ale díky tomu jsem si uvědomil, že mě baví propojovat lidi a technologie. Po absolvování školy jsem chvíli pracoval na volné noze, pak jako partner pro společnost SalesForce a nyní šéfuju obchodu ve firmě SimpleCell.