Unicorn College

Unicorn College

Seznam se s Luckou

Na Unicorn College studuju od září 2017. K IT jsem vždycky tíhla. Vystudovala jsem matematický gympl a programování, jako jedna z možností aplikované matematiky, pro mě bylo jasnou volbou. Cením si toho, že nám škola dává možnost formovat se na celou řadu IT profesí a my si pak prostřednictvím volitelných předmětu vybíráme užší zaměření. Ekonomické předměty jsem ze začátku brala jako nutné zlo, ale ve finále jsem zjistila, že to není až taková věda. Probudilo to ve mně podnikatelského ducha a stále častěji přemýšlím nad tím, že vlastní business je cesta, kterou bych se v budoucnu chtěla vydat.

Začínám si věřit

Jednou z věcí, jak se škola snaží motivovat studenty, je celostátní soutěž v programování Miráž cup. Soutěže jsem se původně nechtěla účastnit, ale kamarád mě vyburcoval a já si díky němu uvědomila, že vlastně nemám co ztratit. Dobře jsem udělala, a jedno z kol soutěže jsem vyhrála! Vidět, že něco reálně fakt umím, mě hrozně nakoplo. Zvedlo se mi sebevědomí a chuť, dál na sobě makat a pokračovat ve studiu.

Budování kontaktů

Výhodou takto malé školy je bezesporu to, že se mezi sebou všichni dobře známe. A to nejen v ročníku, ale i napříč ročníky nebo s vyučujícími. Je to podpořeno také tím, jaké tady máme prostory. Třeba tzv. free zónu, kde si můžeme kdykoliv sednou a studovat. Když něčemu nerozumím, stačí se jenom otočit a vždycky mi někdo poradí. Zároveň si už teď sbírám kontakty a buduju vztah s lidmi, kteří jednou budou pracovat ve stejném oboru jako já. A člověk nikdy neví, kdy se mu některý z kontaktu bude hodit.

O Lucce

Kromě školy pracuji v Raiffeisenbank jako datový analytik. Po ukončení prvního ročníku chci ale na náborový program do Unicornu. Po půl roce studia jsem si totiž uvědomila, že znalosti, které ve škole získám, je potřeba si procvičit v praxi. To, co nás učí měsíc, mám v praxi do týdne zmáknutý. Pokud nejsem ve škole nebo v práci, tak se věnuji své druhé vášni, a tou je čtení. Když jsem se rozhodovala, na jakou vysokou školu půjdu, uvažovala jsem také nad studiem českého jazyka na Filozofické fakultě. Unicorn College ale nakonec vyhrála a vůbec toho nelituju.

Tomáš Kroček

Vedoucí katedry

Tomáš je vedoucím katedry Informačních technologií

Poznej Tomáše

Lucka Dvořáčková

Studentka

Lucka je studentkou oboru Informační technologie

Poznej Lucku

Václav Veselý

Absolvent

Vašek absolvoval Unicorn College v roce 2011 a nyní vede obchodní tým ve společnosti SimpleCell

Poznej Vaška