Anglo-American University

Anglo-American University

The place where your future begins

Kde nás najdeš

Anglo-American University
Letenská 120/5
Praha
118 00

Zuzana Fellegi

Profesorka

Zuzana Fellegi je expertkou na mezinárodní vztahy a právo.

Poznej Zuzanu

Hunter Andrews

Student

Hunter studuje baklářský obor Humanitní, společenské a kulturní vědy

Poznej Huntera

Soňa Krausová

Absolventka

Soňa pracuje jako ředitelka pro střední Evropu ve společnosti DuPont.

Poznej Soňu

Učení cizího jazyka

Jak možná napovídá název univerzity, výuka probíhá kompletně v anglickém jazyce. Praotec této školy, Jansen Reichl, razil myšlenku, že nejlépe se člověk cizí jazyk naučí tak, že v něm bude studovat. Studenti z 70 zemí světa a unikátní akreditace americkým školským systémem nasvědčují tomu, že je tento přístup více než efektivní. AAU se proto řadí ke školám, která má jméno po celém světě.

Přátelské vztahy

I přes fakt, že je tato univerzita doslova prošpikována úspěšnými lidmi, na formálnosti se tady příliš nehraje. Mezi běžnou praxi patří, že si profesoři přidávají studenty na sociálních sítích a udržují přátelský kontakt. K setkávání lákají zmodernizované barokní prostory, k osvěžení zve příjemná kavárna a správnou atmosféru poskytne perfektně vybavená knihovna.

Otevřené dveře do celého světa

Výuka v angličtině úspěšným studentům otevírá dveře do řady nadnárodních společností ať už v České republice nebo zahraničí. Někteří absolventi bakalářských kurzů však dychtí po studiu dále, a tak s ním pokračují v navazujících magisterských studiích AAU nebo na školách v jiných zemích.

Innovation Hub

Škola je otevřena i veřejnosti a nabízí zájemcům řadu besed, konferencí, přednášek a výstav. Sdílení informací, poznatků a podpora diskuzí k důležitým tématům jsou na škole prioritou.

Akreditace WSCUC

AAU byla první škola v Evropě, která získala americkou akreditaci WSCUC. To znamená, že zdejší studium je mezinárodně uznáváno jako studium v USA nebo Británii.

Přemýšlíš, kam jít studovat?

Zjisti o nás víc!

Pokud tě naše škola zaujala, podívej se, jak se můžeš přihlásit ke studiu nebo kdy máme den otevřených dveří!

Zjistit víc

Různé kultury

Rozmanitost není zachována pouze v možnosti uplatnění. Mezinárodní povaha školy láká studenty ze všech koutů světa a dává tím prostor k vzájemnému obohacování kultur. Češi jsou zde v přibližně 20% zastoupení a i oni, stejně jako všichni ostatní studenti dostávají možnost návštěvy jiné země. Bud’ přes program Erasmus nebo na některé z nasmlouvaných škol mimo EU.

Rozmanité obory

Anglo-americká vysoká škola je povětšinou spojována s obchodními studii jako je ekonomika a mezinárodní obchod. Skutečností však je, že škola nabízí obory, které osloví i širší obecenstvo uchazečů. Namátkou můžeme jmenovat bakalářské studium žurnalistiky, mezinárodních vztahů, společenských věd a dokonce i výtvarných umění. Třešničkou na dortu je pak studium práva, které zaštiťuje University of London a se kterým se absolventi uchytí na poli spravedlnosti v anglosaských justičních systémech.