Anglo-American University

Anglo-American University

The place where your future begins

Kde nás najdeš

Anglo-American University
Letenská 120/5
Praha
118 00

Zuzana Fellegi

Profesorka

Zuzana Fellegi je expertkou na mezinárodní vztahy a právo.

Poznej Zuzanu

Hunter Andrews

Student

Hunter studuje baklářský obor Humanitní, společenské a kulturní vědy

Poznej Huntera

Soňa Krausová

Absolventka

Soňa pracuje jako ředitelka pro střední Evropu ve společnosti DuPont.

Poznej Soňu

Přátelské vztahy

I přes fakt, že je tato univerzita doslova prošpikována úspěšnými lidmi, na formálnosti se tady příliš nehraje. Mezi běžnou praxi patří, že si profesoři přidávají studenty na sociálních sítích a udržují přátelský kontakt. K setkávání lákají zmodernizované barokní prostory, k osvěžení zve příjemná kavárna a správnou atmosféru poskytne perfektně vybavená knihovna.

Učení cizího jazyka

Jak možná napovídá název univerzity, výuka probíhá kompletně v anglickém jazyce. Praotec této školy, Jansen Reichl, razil myšlenku, že nejlépe se člověk cizí jazyk naučí tak, že v něm bude studovat. Studenti z 70 zemí světa a unikátní akreditace americkým školským systémem nasvědčují tomu, že je tento přístup více než efektivní. AAU se proto řadí ke školám, která má jméno po celém světě.

Otevřené dveře do celého světa

Výuka v angličtině úspěšným studentům otevírá dveře do řady nadnárodních společností ať už v České republice nebo zahraničí. Někteří absolventi bakalářských kurzů však dychtí po studiu dále, a tak s ním pokračují v navazujících magisterských studiích AAU nebo na školách v jiných zemích.

Innovation Hub

Škola je otevřena i veřejnosti a nabízí zájemcům řadu besed, konferencí, přednášek a výstav. Sdílení informací, poznatků a podpora diskuzí k důležitým tématům jsou na škole prioritou.

Akreditace WSCUC

AAU byla první škola v Evropě, která získala americkou akreditaci WSCUC. To znamená, že zdejší studium je mezinárodně uznáváno jako studium v USA nebo Británii.

Přemýšlíš, kam jít studovat?

Zjisti o nás víc!

Pokud tě naše škola zaujala, podívej se, jak se můžeš přihlásit ke studiu nebo kdy máme den otevřených dveří!

Zjistit víc

Různé kultury

Rozmanitost není zachována pouze v možnosti uplatnění. Mezinárodní povaha školy láká studenty ze všech koutů světa a dává tím prostor k vzájemnému obohacování kultur. Češi jsou zde v přibližně 20% zastoupení a i oni, stejně jako všichni ostatní studenti dostávají možnost návštěvy jiné země. Bud’ přes program Erasmus nebo na některé z nasmlouvaných škol mimo EU.

Rozmanité obory

Anglo-americká vysoká škola je povětšinou spojována s obchodními studii jako je ekonomika a mezinárodní obchod. Skutečností však je, že škola nabízí obory, které osloví i širší obecenstvo uchazečů. Namátkou můžeme jmenovat bakalářské studium žurnalistiky, mezinárodních vztahů, společenských věd a dokonce i výtvarných umění. Třešničkou na dortu je pak studium práva, které zaštiťuje University of London a se kterým se absolventi uchytí na poli spravedlnosti v anglosaských justičních systémech.