Anglo-American University

Anglo-American University

Poznej Huntera

Pocházím z venkovské části amerického Tennessee, a tak mě vždy lákalo cestování a příroda. Po střední škole jsem se rozhodl pracovat, našetřit peníze a podívat do Ugandy. Bylo mi 19, když jsem se vrátil z Afriky do USA. V tu chvíli mi došlo, že už nechci jen tak cestovat, ale opravdu poznat cizí kulturu. Zároveň jsem nechtěl studovat v USA a Evropa mě lákala. 

Všechny informace

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že mi to vyhovuje mnohem více než to, na co jsem byl zvyklý v USA. Škola mi dává možnosti studovat opravdu naplno a dostat se ke všem informacím, což je v Americe občas výsadou velmi bohatých.

Český jazyk

Opravdu mě láká naučit se česky a myslím si, že i když jsem Američan, není to pro mě nemožné. Snažím se, co to dá, protože si myslím, že je to skvělá cesta, jak ukázat, že si české kultury vážím. Jsem tu sice teprve čtyři měsíce, ale doufám, že se za ty tři roky naučím něco více. Čeština je sice velmi těžká, ale myslím si, že mi otevře spoustu nových příležitostí a hlavně obohatí moje myšlení.

Blízké vztahy

Při poznávání zdejší kultury pomohla i struktura našeho oboru, který je co se do počtu lidí týče celkem malý, a tak jsme ve velmi úzkém kontaktu a pořádáme různá sezení či autorská čtení. Ke studentskému životu patří samozřejmě i večírky a ani v tomto ohledu nepokulháváme.

Učíme se navzájem

Mimo školu pořádáme v rámci našeho oboru jednou měsíčně setkání, kde si jeden z nás připraví prezentaci na libovolné téma z oblasti umění, filozofie nebo literatury. Nikdo nás k tomu nenutí, a to je na tom to nejlepší. 

Přesun do Prahy

Praha si mě v podstatě vybrala, protože jsem se online seznámil se svým současným spolubydlícím, který sem šel na uměleckou školu, kde se seznámil se spoustou Čechů. To mě infiltrovalo do české komunity a poznal jsem spoustu zajímavých lidí.

Výběr studijního oboru

Obor humanitních věd jsem si vybral, protože se zaměřuje na kulturu, filozofii, společnost a umění. Já sám se věnuji focení, hraji v kapele a rád píšu.

Interaktivní přednášky

Co se týče výuky samotné, překvapilo mě, že to prostě není klasická přednáška. Jedná se o tříhodinové bloky, které jsou děleny přestávkou trvající 15 minut. Navíc obsahují interaktivní části jako jsou filmové či literární ukázky nebo diskuze, takže nudou rozhodně netrpíme.

Zuzana Fellegi

Profesorka

Zuzana Fellegi je expertkou na mezinárodní vztahy a právo.

Poznej Zuzanu

Hunter Andrews

Student

Hunter studuje baklářský obor Humanitní, společenské a kulturní vědy

Poznej Huntera

Soňa Krausová

Absolventka

Soňa pracuje jako ředitelka pro střední Evropu ve společnosti DuPont.

Poznej Soňu