Anglo-American University

Anglo-American University

Poznej Zuzanu

Studovala jsem tak dlouho, až jsem se dostala na druhou stranu katedry. Studovala jsem v Německu, USA a ve Francii, kde jsem přejímala zkušenosti od světových kapacit, například z řad funkcionářů OSN. Co mě na jejich stylu výuky uchvátilo, byla jejich přístupnost a zodpovědnost; a to samé se teď snažím předat i svým studentům. Sama jsem později také pracovala pro mezinarodní organizace a vládní struktury a ve svých kurzech se tak snažím, co nejvíce propojit teorií s praxí.

Nekonvenční přístup

Určitě nechci být konvenční, protože je to nuda. Neznamená to ale, být zajímavá za každou cenu. Zdejší prostředí mi dává volnou ruku co se týče stylu výuky a dalo by se říct, že mé přednášky připomínají moderní gastronomii. Kombinuji elementy a ingredience, které znám z různých zemí a z praxe a vím, že budou společně fungovat, a následně je spojuji s akademickou rovinou.

Životní filosofie

Mým dětským snem bylo stát se generální tajemnicí OSN, za čímž jsem si v minulosti šla a dosáhla jsem v tomto ohledu vysokých funkcí. Mým cílem přitom nebylo získaní formálních pozic, nýbrž skutečné zlepšení mezinárodní spolupráce. Tento postoj, spolu se svymi zkušnostmi, se snažím předat i naším studentům, protože řada z nich bude pracovat v mezinárodní oblasti. Řídím se heslem, že když něco dělám, tak to dělám na 100%.

Bez kompromisů

AAU byla pro mě jasnou volbou, když jsem se po dlouhém cestování rozhodla usadit a předat své zkušenosti dál. Univerzitní život mně nutí se neustále vzdělávat a je mi také velice sympatická svoboda práce. Za největší přínos však považuji fakt, že máme studenty z celého světa, kteří mně neustále obohacují svými zkušenostmi a názory.

Příklady z praxe

Na hodinách probíráme nejdůležitější události, ráda však vyhledávám i ta témata, která nejsou příliš diskutována a poukazuji na paralely, které zasahují náš osobní život. Neváhám k tomu použít názorných příkladů z různých médií i kinematografie. 

Učitelka 24/7

Mám v sobě jistý výchovný prvek, který mě neustále nutí vylepšovat, objevovat a dávat ze sebe to nejlepší. Ve cviku mě drží i moje dítě, protože potom, co zavřu univerzitní dveře, otevírám doma dveře na základní školu. Z role učitelky tak prakticky nevycházím.

Zuzana Fellegi

Profesorka

Zuzana Fellegi je expertkou na mezinárodní vztahy a právo.

Poznej Zuzanu

Hunter Andrews

Student

Hunter studuje baklářský obor Humanitní, společenské a kulturní vědy

Poznej Huntera

Soňa Krausová

Absolventka

Soňa pracuje jako ředitelka pro střední Evropu ve společnosti DuPont.

Poznej Soňu