UTB - Fakulta technologická

UTB - Fakulta technologická

Fakulta technologická

Fakulta technologická

Kde nás najdeš

Fakulta technologická UTB
Vavrečkova 275
Zlín
760 01

Michal Rouchal

Učitel

Michal má doktorát z chemie a v současné době pracuje jako vedoucí Ústavu chemie

Poznej Michala

Bára Ptošková

Studentka

Bára studuje na Fakultě technologické obor Materiálové inženýrství

Poznej Báru

Radek Holubář

Absolvent

Radek pracuje ve společnosti Greiner zabývající se výrobou obalových materiálů

Poznej Radka

Propojování studentů

Studenti pro nás nejsou jen do počtu, na jejich výsledcích nám velmi záleží. Proto jim v případě potřeby zajišťujeme speciální doučování, které jim poskytnou přímo jejich spolužáci. Ti pak za odvedenou práci a dobrý výsledek svého kolegy dostanou náležitou odměnu.

První z UTB

Fakulta technologická byla založena v roce 1969 a je vůbec nejstarší částí zlínské Univerzity Tomáše Bati. Prvním kmenovým oborem byla Technologie kůže, plastů a pryže, postupně se začaly přidávat další specializace. Dnes už jsme schopni nabídnout našim studentům velkou řadu zajímavých a užitečných oborů.

Vše začíná na střední

Zálibu v technologiích v sobě neobjeví člověk ze dne na den. Vzniká postupně, většinou už na střední škole. Se středoškoláky úzce spolupracujeme. Každá střední škola si nás může „objednat“, vybrat si téma, které je zajímá, a my už se o zbytek postaráme sami.

Žádné vyhazování ve velkém

Fakulty s technickými obory jsou pověstné tím, že naberou co největší počet lidí a potom během prvního semestru udělají velkou čistku, případně zavalí studenty samými úvodními přednáškami, které je rychle otráví. My se na to snažíme jít jinak. Kromě základních předmětů přidáváme do studijních plánů prvních ročníků i základy předmětů oborových. Chceme tak ukázat studentům, co je v budoucnu čeká. Preferujeme práci v menších skupinách, díky čemuž se studentům dostane více prostoru na práci a pozornosti od učitele.

Přemýšlíš, kam jít studovat?

Zjisti o nás víc!

Pokud tě naše škola zaujala, podívej se, jak se můžeš přihlásit ke studiu.

Přihláška

Skvělé město

Zcela výjimečné je i město, v němž se naše fakulta nachází. Zlín má neskutečnou atmosféru a řada z nás si jen těžko dokáže představit lepší město ke studiu a k žití. Zkrátka naše „Útébéčko“ není pro nás jen školou, ale domovem.

Možnost si přivydělat

Je nám jasné, že řada lidí by si ráda při škole vydělala i něčím jiným, než doučováním, a přitom ještě získala praktické znalosti v oboru. K tomu jsou určeny naše letní pracovní stáže. Díky nim mohou studenti pracovat na tom, co je doopravdy zajímá, začít už v prvním ročníku a ve finále z projektu vypracovat svou závěrečnou práci. A ještě za to od nás dostanou zaplaceno.