UTB - Fakulta technologická

UTB - Fakulta technologická

Poznej Báru

Jsem studentkou pátého ročníku Materiálového inženýrství, které spadá pod program Chemie a technologie materiálů. Školu i obor jsem si vybrala podle studijního plánu, který mě dost zaujal. Měla jsem to blíž na jiné univerzity, ale ta zlínská to nakonec vyhrála, byla to láska na první pohled.

Normálni lidi

Myslím si, že je velmi potřebné umět vědu přiblížit široké veřejnosti a dokázat, že vědci nejsou žádní introvertní nerdi, kteří si něco kutí v laborce. V budoucnu bych ráda přednášela i v rámci programu Science Café, který má podobný cíl a zaměření jako Noc vědců.

Láska na první pohled

Školu i obor jsem si vybrala podle studijního plánu, který mě dost zaujal. Měla jsem to blíž na jiné univerzity, ale ta zlínská to nakonec vyhrála, byla to láska na první pohled. Po nástupu sem jsem zjistila, že si tu nikdo na nic nehraje, všichni si tu maximálně vychází vstříc a pomáhají si. Všechno bylo od samého začátku na pohodu. Proto uvažuji, že bych tu ještě zůstala na doktorát a potom dál se školou spolupracovala. 

Něco pro každého

Je skvělé, že můj obor je opravdu hodně široký, každý si tam může najít to své. Mě nejvíc zajímá povrchová úprava materiálu, protože povrch je první věc, které se u věci můžeme dotknout.

Praxe navazuje na teorii

Pro vědecké obory je samozřejmě důležité znát nejen teoretickou, ale také praktickou stránku věci. Za celou dobu svého studia jsem měla možnost se dostat ke spoustě zajímavých přístrojů a pořádně si je vyzkoušet, což by na jiných velkých školách nejspíš v takovém měřítku nebylo možné.

Noc vědců

Kromě studia se ráda zapojuji do akce, Noc vědců, kterou naše fakulta každý rok pořádá. Baví mě sledovat, jak naše pokusy dokážou zaujmout veřejnost, zejména malé děti, které se na pokus třeba i několikrát vrátí.

Michal Rouchal

Učitel

Michal má doktorát z chemie a v současné době pracuje jako vedoucí Ústavu chemie

Poznej Michala

Bára Ptošková

Studentka

Bára studuje na Fakultě technologické obor Materiálové inženýrství

Poznej Báru

Radek Holubář

Absolvent

Radek pracuje ve společnosti Greiner zabývající se výrobou obalových materiálů

Poznej Radka