UTB - Fakulta technologická

UTB - Fakulta technologická

Poznej Michala

Na UTB jsem přišel jako student v roce 2004. Vlastně to byla velká náhoda. Původně jsem studoval ekonomii na jiné škole. Jeden profesor se mi zmínil o tom, že se ve Zlíně otevírá nový obor, který měl s ekonomií trochu společného, ale byl založen hlavně na chemii. Tak jsem to zkusil a zjistil jsem, že mě chemie baví o poznání víc, a že univerzita je plná skvělých lidí.

Dobrý vztah

Dbám na určitou familiárnost. Je pro mě důležité své studenty znát a dávat jim najevo, že se na mě mohou kdykoli obrátit.

Rovnou po škole

Když jsem končil studium, přihodila se mi další skvělá náhoda. Zrovna se tu uvolnilo pracovní místo, čehož jsem hned využil. Přihlásil jsem se do výběrového řízení, které jsem naštěstí vyhrál. Kdyby se to nestalo, pravděpodobně bych nepůsobil v akademické sféře, možná bych ani nebyl v Čechách. 

Vlastní zkušenosti

Já sám jsem vnímal studium a sebevzdělávání jako jedno velké dobrodružství. Rád bych, aby to moji studenti měli stejně. Snažím se jim předat nejnovější zkušenosti a poznatky z oboru zábavnou a inovativní formou, určitě by nebylo v pořádku, kdybych jeden předmět učil stejně třeba dvacet let. 

Náhoda

Na UTB jsem přišel jako student v roce 2004. Vlastně to byla velká náhoda. Původně jsem studoval ekonomii v Brně. Jeden profesor se mi zmínil o tom, že se ve Zlíně otevírá nový obor, který měl s ekonomií trochu společného, ale byl založen hlavně na chemii. Tak jsem to zkusil a zjistil jsem, že mě chemie baví o poznání víc, a že univerzita je plná skvělých lidí. 

Obrovské možnosti

Na mé současné práci mě baví pocit svobody, který tady na akademické půdě cítím. S výzkumem je sice spojená četná administrativa, věda jako taková ale nabízí takřka neomezené možnosti.

Michal Rouchal

Učitel

Michal má doktorát z chemie a v současné době pracuje jako vedoucí Ústavu chemie

Poznej Michala

Bára Ptošková

Studentka

Bára studuje na Fakultě technologické obor Materiálové inženýrství

Poznej Báru

Radek Holubář

Absolvent

Radek pracuje ve společnosti Greiner zabývající se výrobou obalových materiálů

Poznej Radka