University of New York in Prague

University of New York in Prague

Poznej Nicole

Na UNYP studuji čtvrtý ročník oboru Komunikace a masmédia. V budoucnu bych se chtěla věnovat mediální produkci. Na UNYP nejvíc miluju mezinárodní prostředí a individuální přístup, díky kterému nemám ten pocit, že bych byla jen jeden student z tisíce.

Mezinárodní kolektiv

Na UNYP mě dost baví, že nezískávám znalosti jenom od učitelů, kteří jsou opravdovými špičkami v oboru, ale taky od svých spolužáků pocházejících z nejrůznějších částí světa. Pomáhají mi si rozšiřovat obzory a dívat se na věci z jiného úhlu pohledu. Každý z nás sdílí s ostatními svoje myšlenky i kulturu.

Plány do budoucna

Až dokončím bakaláře, ráda bych na UNYP studovala magistra, nejspíš v oboru digitální produkce. Jednou bych chtěla pracovat jako produkční u filmu.

Přechod na UNYP

Ke studiu na UNYP jsem se rozhodla po semestru stráveném na jiné škole, kde mi to úplně nesedělo. Moje bývalá univerzita byla dost velká, bylo tam moc studentů a chyběl mi individuální přístup.

Angličtina - vždy a všude

S ostatními studenty mezi sebou mluvíme anglicky a to i v případě, že jsme ve skupince samí Češi. Je to lehčí než pořád přepínat z jazyka do jazyka. Zezačátku jsem si myslela, že se utvoří skupinky podle národností a na angličtinu moc nedojde a dost mě překvapilo, že to je úplně naopak.

Americký styl výuky

Chtěla jsem studovat v angličtině. Dělala jsem rok výzkum ve školství, během kterého jsem zjistila, že je mi hodně blízký americký styl výuky. Studovat přímo v Americe ale pro mě nebylo z finančních důvodů možné. Pak jsem našla UNYP, který mě nadchl. Když jsem se dozvěděla o možnosti získat kromě českého i americký titul, bylo rozhodnuto.

Trička pro univerzitu

Když se zrovna nevěnuju učení, podílím se na chodu studentské rady. Kromě toho jsem se účastnila studentské soutěže, v rámci které se anonymně navrhovala univerzitní trička. Můj návrh vyhrál a šel do realizace. Dokonce jsem si všimla, že je někteří studenti i nosí, což je super.

Nicole Severin

Studentka

Nicole studuje bakalářský obor Komunikace a masová média

Poznej Nicole

Edel Sanders

Profesorka

Edel působí na UNYP jako vedoucí fakulty psychologie

Poznej Edel

Martin Pavlíček

Absolvent

Martin je absolvent UNYP, pracuje jako ředitel Havas PR

Poznej Martina