Vysoká škola uměleckoprůmyslová

Vysoká škola uměleckoprůmyslová

Poznej Jakuba

Jsem studentem druhého ročníku navazujícícho magisterského studia, což znamená, že jsem na UMPRUM šestým rokem. Hlásil jsem se sem celkem čtyřikrát. Moje vlastní tvorba se za dobu strávenou na UMPRUM posunula hodně dopředu. Pomáhají v tom zejména semestrální práce, což jsou nesmírně variabilní projekty, díky nimž se seznamujeme se spoustou technik a zároveň dáváme průchod vlastní kreativitě.

Týmová spolupráce na projektech

Každý projekt provází velké množství debat s učiteli i mezi sebou. Vzájemně si poradíme a zároveň, tím jak se seznamujeme s prací ostatních, se odlišujeme, aby nevznikali třeba dvě hodně podobná loga a podobně. Do každého projektu se plně ponořím a snažím se najít si co nejvíce souvisejících informací. 

Vlastní pivo

Momentálně vaříme svoje pivo a kromě chuti se samozřejmě zabýváme i etiketou, návrhem loga a podobně, proto hodně čtu o keltských pivech. Předtím jsme v rámci knížního projektu řešili š ifry.

Otevřený přístup učitelů

Protože jsem se hlásil tolikrát, jsem tak trošku odborník na přijímačky. Ten kdo se hlásí a má opravdu zájem tady studovat, by rozhodně měl přijít předem na konzultace. Není problém dopředu se domluvit a dostavit se na konzultační dny, kde pak může uchazeč ukázat svojí práci a získat zpětnou vazbu od studentů i pedagogů. Nikdo se nemusí bát, že bychom si z něj dělali legraci.

Každý je unikátní

Ukázka tvorby by měla být rozmanitá a ukazovat talent v různých podobách. Můžeme říct, že by se v portfoliu mělo objevit celé spektrum osobnosti - třeba když někdo rád hraje hokej a ušil si dres, na který je pyšný, pak by tam neměl chybět.

Pomoc od školy

Vynikající zdroje informací a inspirace poskytuje pro semestrální práce škola. Máme možnost navštívit profesionální pracoviště nebo k nám chodí přednášet experti na danou problematiku.

Nebát se toho

Ateliér typografie možná může znít pro mnohé studenty, kteří se hlásí ze střední trochu děsivě, ale důležité je vědět, že pedagogové i ostatní studentští kolegové v ateliéru jsou vždycky ochotní poradit. Máme tady skvělou kamarádskou atmosféru, otevřenou diskuzím.

Dlouhá cesta

Hlásil jsem se sem celkem čtyřikrát a po studiu střední školy, kde jsem se věnoval propagačnímu výtvarnictví, jsem dokončil také vysokou odbornou školu, takže jsem diplomovaný specialista. Během studia VOŠ jsem se také začal více přiklánět k práci s písmem a knihou, které se teď naplno věnuji.

Kreativní prostředí

Moje vlastní tvorba se za dobu strávenou na UMPRUM posunula hodně dopředu. Pomáhají v tom zejména semestrální práce, což jsou nesmírně variabilní projekty, díky nimž se seznamujeme se spoustou technik a zároveň dáváme průchod vlastní kreativitě.

Jakub Spurný

Student

Jakub je studentem Ateliéru tvorby písma a typografie

Poznej Jakuba

Liběna Rochová

Profesorka

Liběna Rochová vede desátým rokem Ateliér designu oděvu a obuvi

Poznej Liběnu

Michaela Tomišková

Absolventka

Michaela po absolvování školy založila vlastní designové studio

Poznej Michaelu