Vysoká škola uměleckoprůmyslová

Vysoká škola uměleckoprůmyslová

Poznej Liběnu

Ve své profesi se pohybuji více než třicet let a na UMPRUM učím desátým rokem. Jakýmsi zlomovým bodem v mojí kariéře byla pozvánka na Světový veletrh módy v Dusseldorfu, kde jsem následně několik let úspěšně představovala svoje kolekce. Kromě oděvů se věnuji tvorbě divadelních a filmových kostýmů nebo výtvarných objektů.

Být nejlepší

Člověk, který absolvuje studium v mém ateliéru získá všechny znalosti potřebné k vedení vlastního oděvního studia, včetně obeznámení se s praktickou realitou módního průmyslu. Především ale svoje studentky a studenty vedu k dravosti a posedlosti prací, které jsou nutné pro to, aby se dostali na vrchol.

Zahraniční zkušenost

Ve své pedagogické práci zúročuji zkušenosti a kontakty nasbírané za dlouhá léta, kdy jsem prezentovala kolekce v Lyonu, Paříží nebo New Yorku. Na stejných místech se nyní objevuje studentská práce našeho ateliéru a často za ni také studenti získávají ceny.

Zakázky pro klienty

Mimo vytváření kolekcí je součástí mojí práce zpracovávání zakázek od mých klientů, což mne také hodně naplňuje, protože mi to umožňuje tvořit oděvy sepjaté s konkrétní osobou. Snažím se “obléci duši” a šít na míru nejenom tělesným proporcím, ale i osobnosti zákaznice.

Grand Designér roku

Hlavní osu mé práce představují inspirativní oděvní kolekce, v nichž čerpám nejenom z výtvarného světa. Například za moji kolekci Oděvní partitury, inspirovanou pracemi Milana Grygara, jsem byla oceněna v rámci Czech Grand Design 2015, jako nejlepší módní designér i celkový nejlepší Grand Designér roku.

Kostýmy i sklo

Byla jsem pozvána na Světový veletrh módy v Dusseldorfu, kde jsem několik let vystavovala. Práce v konfekčním průmyslu mne ale nenaplňovala a proto jsem posléze zvolila cestu větší kreativity. Kromě oděvů se věnuji tvorbě divadelních a filmových kostýmů nebo výtvarných objektů. Také tvořím objekty a dekorativní prvky ze skla.

Náročné studium

Považuji pedagogickou praxi za velkou součást vlastní seberealizace a jsem na své studenty velmi náročná. Náročnost a důslednost, se ale vyplácí v kvalitě produkované studenty našeho ateliéru a stejně jako na studenty, jsem přísná i na svoji práci.

Nasměrovat studenty

Plně se svým studentům věnuji. Snažím se jim vštípit právě to, aby do své práce dávali sebe a nedívali se jenom na to, co je populární jinde. Vycházím vstříc všem dotazům a pomáhám usměrnit talent každého studenta tam, kam se snaží svojí tvorbou sám dostat.

Jakub Spurný

Student

Jakub je studentem Ateliéru tvorby písma a typografie

Poznej Jakuba

Liběna Rochová

Profesorka

Liběna Rochová vede desátým rokem Ateliér designu oděvu a obuvi

Poznej Liběnu

Michaela Tomišková

Absolventka

Michaela po absolvování školy založila vlastní designové studio

Poznej Michaelu