Vysoká škola uměleckoprůmyslová

Vysoká škola uměleckoprůmyslová

Poznej Michaelu

Jako designérka se věnuji práci se sklem, které mě provázelo celou mojí studijní i profesionální kariérou. Po absolvování školy jsme si společně s kolegou Jakubem Janďourkem založili designové studio DECHEM, kde tvoříme jednak naše vlastní kolekce a také pracujeme na zakázkách pro nejrůznější firmy.

VOŠ sklářská

Po střední škole jsem vystudovala vyšší odbornou školu sklářskou v Novém Boru a pak jsem se dostala do ateliéru produktového designu u pana profesora Buriana na UMPRUM. Ten se tehdy nacházel ještě ve Zlíně.

Práce se sklem

Sklo mě baví kvůli jeho tvárnosti a nepřebernosti technik s ním spojených. Snažíme se v našem studiu po nikom neopakovat, i když věřím, že občas opakujeme, protože s naším materiálem pracuje opravdu velké množství lidí. V Česku má tvorba ze skla svoji tradici, což je také jeden z důvodů proč nás tolik zajímá - máme na co navazovat.

Každý den je jiný

Vlastní tvorba a experimentování občas trošku bolí, je to zápas, proto mohou zakázky s konkrétními parametry někdy působit jako balzám. Oba dva přístupy s chutí střídám a navzájem se doplňují. Jsem strašně vděčná za to, že pro mě neexistuje něco jako typický den.

Studijní stáže

Můj čas strávený na UMPRUM mě hrozně bavil a už od vstupu jsem cítila, že je to místo pro mě. Prošla jsem si několika stážemi, například ve studiu Olgoj Chorchoj a měla jsem možnost také vycestovat do Holandska. Stáž v Holandsku mi rozhodně pomohla vyrůst pracovně i osobnostně.

Světová úroveň

I teď po absolvování studia rozhodně oceňuji UMPRUM jako vynikající školu a často se setkávám s pracemi jiných absolventů i nynějších studentů, na výstavách po celém světě. Vždy ráda vidím, že se UMPRUM svojí produkcí přinejmenším vyrovnává velkým světovým studiím a školám.

Škola ukázala směr

Jako designérka se věnuji práci se sklem, které mě provázelo celou mojí studijní i profesionální kariérou. Mě samotnou škola přivedla k nalezení toho, čemu se sama chci nadále věnovat a nesmírně obohatila škálu mých znalostí a dovedností.

Jakub Spurný

Student

Jakub je studentem Ateliéru tvorby písma a typografie

Poznej Jakuba

Liběna Rochová

Profesorka

Liběna Rochová vede desátým rokem Ateliér designu oděvu a obuvi

Poznej Liběnu

Michaela Tomišková

Absolventka

Michaela po absolvování školy založila vlastní designové studio

Poznej Michaelu