Vysoká škola uměleckoprůmyslová

Vysoká škola uměleckoprůmyslová
Jakub Spurný

Jakub Spurný

Student

“Důležité je vědět, že pedagogové i ostatní studentští kolegové v ateliéru jsou vždycky ochotní poradit.“

Poznej Jakuba

Jsem studentem druhého ročníku navazujícícho magisterského studia, což znamená, že jsem na UMPRUM šestým rokem. Hlásil jsem se sem celkem čtyřikrát. Moje vlastní tvorba se za dobu strávenou na UMPRUM posunula hodně dopředu. Pomáhají v tom zejména semestrální práce, což jsou nesmírně variabilní projekty, díky nimž se seznamujeme se spoustou technik a zároveň dáváme průchod vlastní kreativitě.

Liběna Rochová

Liběna Rochová

Profesorka

“Studentům se snažím vštípit, aby do své práce dávali sebe a nedívali se jenom na to, co je populární jinde.“

Poznej Liběnu

Ve své profesi se pohybuji více než třicet let a na UMPRUM učím desátým rokem. Jakýmsi zlomovým bodem v mojí kariéře byla pozvánka na Světový veletrh módy v Dusseldorfu, kde jsem následně několik let úspěšně představovala svoje kolekce. Kromě oděvů se věnuji tvorbě divadelních a filmových kostýmů nebo výtvarných objektů.

Michaela Tomišková

Michaela Tomišková

Absolventka

“Škola mě přivedla k nalezení toho, čemu se sama chci nadále věnovat a nesmírně obohatila škálu mých dovedností.“

Poznej Michaelu

Jako designérka se věnuji práci se sklem, které mě provázelo celou mojí studijní i profesionální kariérou. Po absolvování školy jsme si společně s kolegou Jakubem Janďourkem založili designové studio DECHEM, kde tvoříme jednak naše vlastní kolekce a také pracujeme na zakázkách pro nejrůznější firmy.